Název: Colorfood

Barevné spektrum:
Rok vzniku: 2012 / Specifikace: restaurace-bufet / Technika: malba / Plocha stěn: 300 m2 / Čas: 28 dní

Celkem velký a členitý prostor restaurace se samoobslužným barem vyžadoval proteplit barvami a propojit originálními motivy. Grafický koncept vycházel již ze samotného názvu restaurace a zaměřil se na čtyři vybrané chutě, přičemž každé přidělil vždy jeden motiv zatónovaný do jedné barvy. Při realizaci pak dostal každý motiv svůj prostor přičemž dokázal navazovat na motivy sousední tak, aby jako celek působil kompaktně.

Proces tvorby:
Ideální případ, kdy do čisté stavby vstupuje walldesignér. V novostavbě jsme teda navrhovali nejen grafiku, ale i celý interiér – barevné schéma mohlo být od začátku sladěné s vybíraným nábytkem, podlahy a podhledy prostoru se podřídily záměrům které interiérový designér naplánoval, a všechny doplňky mohly být vybírány s ohledy na nově vznikající prostor.

Motivy jsou inpirovány cestami po Jižní Americe, které designér Tomáš Martin podnikl se svojí ženou. Postavy a uspořádání grafiky tak mluví jiným výtvarným jazykem, jsou lehce jiné, než evropské a tím podporují světoběžnický dojem z podávaného jídla. I plánované menu restaurace bylo při návrhu interiérové grafiky zásadní.

Realizace a malba trvala asi měsíc ve dvou lidech.

«   |   »