Otevření postprodukčního centra PORT#58

 

Dokončení a otevření postprodukčního centra Port#58 v Holešovicích na jehož finálním vzhledu jsme se podíleli.

Ve spojení se značkou Walldesign vznikl facelift industrálního prostoru, který byl přizpůsoben na míru novému uživateli – seskupení audio a video postprodukčních firem. Technický, černobílý koncept zadání byl ztvárněn výraznou typografií, která je použita v prostorech Port#58. Tento šablonový “stencil” styl písma, které bylo vytvořeno speciálně pro tento projekt, je obsažen též v designu loga, na který prostorové prvky navazují a rozvíjí ho. Obsahová stránka byla postavena na vytvoření padesáti osmi hesel k tématu: Pravidla a chování v postprodukčním studiu

Prohlédnout celou realizaci postprodukčního centra PORT#58  »

 

Texty jsou oživující, provokativní, psané s nadsázkou. Trefují se do různých, dobře známých situací z provozu postprodukčních studií. Záměrem bylo aby pobavili jak lidi kteří ve studiu pracují a tráví čas, tak jejich klienty – zadavatele reklam a reklamní agentury. Při popsání prostoru Port#58 typografií využil Tomáš Martin svých zkušeností art directora, který prostředí postprodukce dobře zná, protože do těchto studií často sám chodil jako kreativec reklamní agentury. Kromě reakcí na denní a noční provoz postprodukčního studia vzniklo i několik hlášek, které komentují zvláštnosti prostoru který byl navrhován – „o takové zpestření se ve Walldesignu vždy snažíme,“ říká jeho art director.

 

Port 58 sdružuje na jednom místě několik postprodukčních studií. Za projektem budovy stojí zvukové postprodukční studio Beep a obrazové postprodukční studio Spoon, resp. jejich jednatelé Lukáš Moudrý a Jan Kohout, za výrazného přispění vedoucího produkce Spoonu, Matouše Hegera. Díky nim bylo možné vytvořit design na míru jak konceptu studií, tak i konkrétnímu místu, budovy na adrese Tusarova 58. Nepřenositelný, site specific design je specialitou Tomáše Martina, zakladatele značky Walldesign, která na faceliftu budovy úzce spolupracovala.

 

Otevření Portu 58 proběhne tento čtvrtek 22. května 2014, kdy si pozvaní hosté můžou přijít prohlédnout výsledky spolupráce značky Walldesign a zakladatelů centra Port 58.