Rekonstrukce loftu – jak si navrhnout bydlení na míru

Palmovka: Představa bydlení v loftu postupně upustila od továrenské vize a stala se civilnější, víc zaměřená na bydlení.

Po získání menšího loftového bytu byl klient, výtvarný grafik, postaven před rekonstrukci. V protáhlém prostoru s vysokým stropem chtěl vytvořit přece jen teplejší, obyvatelnější moderní bydlení, s množstvím skrytých úložných prostorů. Obložení bytu skříněmi a nábytkem se chtěl vyhnout, protože by zmenšily už tak málo velkorysý prostor. Spolu s architektem museli vymyslet, jak udržet loft otevřený, s čistými  tvary a s praktickým využitím všech schodů i výklenků.

Klient přinášel nové nápady a postupně byly v dlouhých diskusích zapracovávány do dispozic bytu. Do prostoru byly přidány konstrukce opláštěné sádrokartonem, které vytvořily niky pro knihy, oblečení, skříně a zároveň nenarušily prostor – naopak ho doplnily, obohatily, rozšířily.

Finální vzhled ve spolupráci s Walldesign:

Foto: Walldesign v kombinaci s hotovým bydlením – včetně vlastních fotografií klienta a pokojových rostlin

 

Tento velkorysý, světlý, přes dvě patra převýšený byt s velikým oknem a světlíkem, jehož členité zdi i stropy potřebovaly dobarvit, jsme dotvořili industriálně laděnými motivy.

Jelikož se při úpravách a přestavbě tento industriální dojem téměř vytratil, posílili jsme ho malbou motivů na stěny v šedé a tmavě červené barvě, které jsou komplementární k barvám v bytě. Motivy jsou konkrétní – stavební jeřáby vznášející se k obloze, i abstraktní – ty samé jeřáby, zjednodušené do abstrakcí. Doplněné o šablonovým písmem vyvedený nápis URBANITE#EII3, který přibližuje ústřední téma dizajnu.

Walldesign tady dopomáhá prostoru vrátit se tam, odkud původně vyšel. Odráží osobnost svého obyvatele v estetické propracované formě, která by jinak byla pohlcena dispozicemi navrženými v záměru útulnějšího bytu. Umožňuje tak kombinaci industriálního dizajnu a pohodlného bydlení.

Lofty Palmovka - celek

Walldesign má do budoucna touhu rozšiřovat se na další stěny a do celého prostoru, ať už v drobných detailech, nebo v nové samostatné části projektu.

Odkaz na stránku projektu: Lofty Palmovka »